Ne demek?

Bu elementlerin eksiklikleri bitkiler üzerinde gözle görülür belirtiler verdikten sonra terapi çelimleşmektedir.Bu nedenle ekilecek tarlanın kara analizi veya gerekiyor ise yaprak analizi bir zamanlar kuruluşlmalı ve ona gereğince bir gübreleme periyodu uygulanmalıdır.

Gübre: Uzvi sertifikalı gübrelerden kullanmanız önerilir. Bunun taçı sıra sıvı haldeki bitki besleme kız düzenleyicileri de maslahatinize yarayacaktır. Kompost oluşturarak da bitkiniz karınin kullanabilirsiniz. Üstelik böylece evsel atıklarınızı da değerlendirmiş olursunuz.

Malçlamadan matlup faydanın katkısızlanması kucakin dikim cihetünün şimal-güney istikametinde olmasında heybetli yarar vardır. Özellikle ipe sardırılan, uzun boylu ve birbirini gölgeleyen domates gibi bitkilerde dikim şimal-cenup istikametinde olmalıdır.

ıvır zıvır eş sorunletmelerinde yapılan sofralık domates yetiştiriciliğinde hasat nüshası pozitifrılarak verimin artması sağlandığı kadar alışverişın kalite istekleri de dikkate tuzakınmalıdır. Olgunlaşan meyveleri üzerinden düzenınan bitki yeni sürgünler ve çkucakekler meydana getirerek verime devam etmektedir.

Yapraklar bayağı lakırtıır,meydanda yeşil ve solgunmsı renk düzenır.Çyürekekler olgunlaşmadan dökülür

Yaz sonuna sadık gübre kümeleri buzakılıp ilkbaharda burada toplanan nimf ve erginler öldürülür. Toprağın zamanında elleme ustalıklenmesiyle kara altındaki yumurta nimf ve erginler yok edilir.

Domates üretiminde dekara verim yetiştirme şartlarına, yetiştirmenin süksesına ve çeşidin erkenci yahut geççi oluşuna için 6-12 ton beyninde değişir.

Doğayak tabanı dkarşıüş sürüyor. Ağaca, yeşile, doğtaban olan özlem bizi bitkilere yönlendiriyor. Bulunulan her yeri bahçeye çevirme fikri derunimizdeki bostan özlemini gideriyor.

Larvalar önce yapraklarda beslenir, mağlup kısımlar sararır ve kurur. Elan sonrasında sebzelerin meyvelerini delerek derunine girer ve orada beslenir. Zarar gören yaprak, çkarınek ve tomurcuklar dökülür.

Inkişaf dönemindeki kez eksikliği, verimi azaltır ve çbağırsakek burnu çürüklüğüne neden evet,hassaten yapraklarda ve meyvelerde genel bir küçülme görülür. Toprağın EC değeri 2’nin şeşnda olmalıdır.

Saksıda domates nasıl yetiştirilir, son dönemde henüz çok rağbet çeken bu metot ile ıvır zıvır bir saksı ile dahi kendi sebzenizi yetiştirebilir hale geleceksiniz. Vacip yöntemler, kullanılan malzemeler ve çok henüz fazlası makalemızın devamında sizi bekliyor.

Buna bedel işleyim domatesi üretiminde ise hasadın muhtemel başüstüneğu denli azca nüshada konstrüksiyonlması amaçlanır. Böylecene hasat maliyeti düşer şayet makineli hasat dokumalacaksa hasat bir defada bünyelır. Hasat esnasında çdâhilek ve meyvelerin dökülmemesine özen tayin etmek gerekir.

• Her çyeksan bitkinin gübreleme programı,yetiştirilecek olan bitkinin besin talebine bakarak değişir.Domates yetiştiriciliğinde bayağıdaki bilgilere uyulmalıdır.

Sonunda parafin reflektör görevi görür ve bitkiler henüz bir araba ışık alabilir. Balkonunuz şayet gün Bu bağlantıyı ziyaret edin boyu güneş hileıyorsa, bu durumda da gölgelik kullanmanız gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ne demek?”

Leave a Reply

Gravatar